Випадкове:
"Про козацького чуба"

Чуприна - старовинна чоловіча зачіска у вигляді довгого пасма волосся на голеній голові (переважно у козаків); Назва «оселедець» пішла від Катерини ІІ відомою своєю неприязню до козаків, так вона називала їхню традиційну

"Нова ( Підпільненська ) січ"

Нова січ - остання Запорозька Січ була заснована з дозволу і під наглядом російського уряду 31 березня 1734 року отаманом-гетьманом І. Малашевичем на Правобережжі Дніпра у Великій плавні, що займала 26-тисяч десятин.

"Що означає слово - козак?"

Вперше термін «козак» згадано у Початковій монгольській хроніці в 1240 році. У 14 ст. цей термін вміщено в словник половецької мови (Кодекс Куманікус) і в додаток грецького збірника житій святих. Найперша згадка про

"Каленик Андрієвич"

Походив, ймовірно, з козацького або міщанського роду. Відзначився під час походів запорізьких козацтва на Московську державу в роки «смутного времени», особливо під час Смоленської кампанії (1609—1610). Разом із загоном

"Хортицька Січ"

Хортицька січ (1556-1557) — укріплення (замок) збудоване на острові Мала Хортиця в 1556 році князем Дмитром Вишневецьким. Зруйнований у 1557 році татарами. Частина істориків трактує це укріплення як першу Запорозьку Січ,

"Томаківська Січ"

Томаківська Січ — укріплення запорозьких козаків на острові Томаківці на Дніпрі поблизу сучасного селища Червоногригорівка та міста Марганця, ймовірно з 1558 до 1593 року, коли її зруйнували татари.

"Як козаки працювали та де шукали роботу на Запоріжжі?"

Чомусь у книгах та фільмах про козаків розповідають лише про славетні походи та звитяги наших предків і забувають говорити про головне!


Про козаків » Статті про козаків » Січові Стрільці

Січові Стрільці

  • Не нравится
  • +16
  • Нравится
Січові Стрільці

І ось знову прийшлось донці допомагати писати реферат про Українських Січових Стрільців. Тож кому потрібно коротко для дітей - ловіть матеріал...

1914 року у Львові створено добровольчий легіон «Українські січові стрільці» (скорочено УСС) - військові формування в складі армії Австро-Угорської імперії, за національною ознакою з українців.

В основі УСС лежали галицькі організації в Австро-Угорщині «Сокіл», «Пласт» - які навчали українську молодь військовій справі. Головним отаманом УССів було обрано доктора Володимира Старосольського.

Після короткого вишколу (тренувань) на Закарпатті, сотні УССів було вислано на фронт, у Карпати. Узимку 1914–1915 років сотні Січових Стрільців боронили карпатські переходи.

Вже в 1915–1917 рр. Українські січові стрільці виявили героїзм у битвах із частинами російської армії на горі Маківка в Карпатах, під Галичем, Бережанами і під час Брусиловського прориву, поблизу містечка Козова.

Великих втрат легіон УСС зазнав на початку липня 1917 року в бою під Конюхами,  коли в полон потрапив майже весь легіон УСС. Від полону врятувалося близько 400 старшин і стрільців.

Після розпаду Австро-Угорської імперії УСС склали кістяк Галицької армії, яка захищала від поляків проголошену Західно-Українську Народну Республіку. Під час боїв за Львів легіон УСС прибув до Львова лише 3 листопада і вже не зміг змінити бойової ситуації в місті.

У листопаді 1917 року під керівництвом Євгена Коновальця з австро-угорських січових стрільців, які були в російському полоні, в Києві був сформований Галицько-Буковинський курінь Січових Стрільців, який поклав початок цілій низці найбільш боєздатних військових формувань армії УНР, іменованих також «січовими стрільцями»

Січові СтрільціНа фото група січових стрільців із Залізної бригади, що виконувала функції національної гвардії Української Центральної Ради (УЦР). Фотографія 1918 року
 

Додати коментар:

Імя:*
E-Mail:*
Запитання: Який найвідоміший Острів - Січ на Дніпрі?
Аватар
user    Статус:
   #1    (2 жовтня 2022 01:31)    Сворив: 0    Коментів: 0
Коментар! І ще декілька слів!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

мм, пане, чудова думка!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

мм, пане, чудова думка!


І справді, чарівні можливості коментування сайту тут, заворожує!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

мм, пане, чудова думка!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

Цитата: user
Коментар! І ще декілька слів!

мм, пане, чудова думка!


І справді, чарівні можливості коментування сайту тут, заворожує!


Овва, скільки рівнів вкладення коментаря, панство, чи ви таке споглядали колись?!

Погоджуюсь, феноменальна технологія! шем такого не видів